Blog > Komentarze do wpisu
maria szuka pracy

Siedzimy przy śniadaniu. Temat rozmowy zszedł na rzeczy istotne: na kryzys ekonomiczny w Hiszpanii, który wielu ludziom - w tym Marii - uniemożliwia znalezienie pracy.

- A ty masz jakiś pogląd na ten kryzys, myślisz, że to jeszcze długo będzie tu trwało? - pytam.

- Oczywiście - mówi Maria. - Teraz wszystko się zmieni. Ludzie zrozumieją, że muszą się przemyśleć swoje zachowanie i nauczyć żyć inaczej.

- Np. oszczędzać? - pytam dalej.

- Nie - odpowiada Maria, a w jej oczach widzę rozczarowanie moją bezmyślną postawą. - Spójrz na to tak, Weronika: wchodzimy w erę Wodnika, rozumiesz? (w tym momencie wiedziałam już, że to wszystko się źle skończy.) Ta era, która była teraz, była erą Ryb. Era Ryb oznacza męskość, tj agresję, wyzysk, walkę. Jednym słowem kapitalizm. W trakcie ery Ryb odblokowany był czakram świata mieszczący się w żołądku, teraz odblokuje się czakram serca, świat będzie musiał się zmienić, wejść w energię kobiecą: pełną troski, słodyczy, delikatności. Teraz wiele rzeczy się zmienia - dodała - bo jesteśmy w turbulencjach okresu przejściowego. Dlatego też wielu ludzi jest zaniepokojonych i tyle się słyszy o przewlekłych biegunkach.

Ponieważ jednak era Wodnika nadejdzie dopiero 21 grudnia 2012, Maria nie może znaleźć pracy. Wysyła swoje CV wszędzie, ale nikt do niej nie dzwoni.

Nie traci jednak nadziei, w ramach rozwoju i samodoskonalenia zawodowego zapisuje się w grudniu na kurs komunikacji z aniołami.

Najbardziej zależy jej na komunikacji z aniołem dobrobytu, nie jest jednak pewna, czy zostanie dla niej wolne miejsce, wiadomo wszak przecież, jakie nieludzkie czasy teraz.

poniedziałek, 15 listopada 2010, nikaraguata
Tagi: BC

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/16 13:48:06
Weronika, masz talent do spotykania ludzi naprawdę wyjątkowych :) Bez ironii. Naprawdę.
-
2010/11/16 18:35:16
A co jeżeli anioł dobrobytu ma przewlekłą biegunkę?
-
wildfemale
2010/11/16 22:29:01
Wówczas jest to anioł od_bytu.